Zielony bal w gr. starszych

Wiosnę witamy!
Grupy IV, V, VI przywitały wiosnę „Balonowymi zabawami” - były zagadki, konkursy, prezentacje artystyczne poszczególnych grup, a także szalone tańce przepełnione radością, jaka towarzyszy nadejściu tej najpiękniejszej pory roku. Zanim jednak zaczęła się zabawa to, ku zdumieniu dzieciaków najpierw wiosna przywitała je listem, który odczytała Pani Małgosia: „Bardzo się cieszę, że mogłam do Was napisać. Witam Was ciepłym, pogodnym słonkiem, śpiewem ptaków, klekotem boćków, wesołym rechotem żab i ciepłym oddechem wiatru. Czeka mnie dużo pracy, by widać mnie było wokoło. Dlatego na dziś przygotowałam dla Was ciekawe zadania, które sprawdzą, co o mnie już wiecie. Życzę miłej zabawy… A kiedy wyjdziecie na spacer, miejcie uszy i oczy otwarte, na pewno się spotkamy”. Jak się potem okazało zagadki wiosny nie były wcale trudne, a i w innych zadaniach dzieci ze wszystkich grup poradziły sobie znakomicie.
Małgorzata Dąbrowska