Zdrowym być i zdrowo żyć - projekt edukacyjny w gr. IV

Ostatnie tygodnie grupa IV naszego przedszkola spędziła bardzo prcowicie i pożytecznie. Jej codzienne zajęcia były tematycznie związane z warzywami. Dzieci poznawały ich nazwy, kształty i barwy. Najczęściej polegało to na specjalnie dobranych zabawach muzyczno-ruchowych i grach zgadywankach, które dostarczały tematu do wykonania prac plastycznych z wykorzystaniem różnych technik. To z kolei stwarzało szerokie możliwości popisania się wyobraźnią i kszatłtowało indywidualne umiejętności manualne dzieci oraz wdrażało je do pracy zespołowej. W opisany sposób wszyscy nabrali przekonania,że żaden posiłek nie może obejść się bez warzyw, ponieważ zawierają one niezbędne do życia i rozwoju witaminy oraz minerały. I co najważniejsze są po prostu smaczne.
Cel takiego kształtu całotygodniowych zajęć był ważną częścią realizacji szerszego projektu edukacyjnego- wdrażania zasad racjonalnego i zdrowego żywienia.

Anna Janich, Katarzyna Krupka