Zajęcia otwarte w grupie IV

Dnia 03.11.2017r. w grupie IV odbyły się zajęcia otwarte połączone z prelekcją dla rodziców, których celem było ukazanie roli literatury dziecięcej
w kształtowaniu zainteresowań czytelniczych. Na początku, rodzice obejrzeli krótki spot reklamowy Fundacji Cała Polska Czyta Dzieciom oraz wysłuchali wypowiedzi Dyrektor programowej fundacji, pani Elżbiety Olszewskiej, która jako specjalista przedstawiła korzyści płynące z obecności literatury w życiu dziecka. Następnie podczas zabaw, podopieczni zaprezentowali swoją wiedzę i umiejętności na temat postaci z bajek. Ostatnie zadanie oparte na pracy w zespole, polegało na stworzeniu stroju ulubionego bohatera z bajki, za pomocą zgromadzonych materiałów plastycznych. Zarówno dzieci, jak też rodzice bawili się wspaniale, współpracując „uszyli” niesamowite kostiumy. Dzieci były zachwycone, mogąc wcielić się w ulubione postaci w obecności najbliższych.