VI gr. pomaga zwierzętom

"Ludzi można z grubsza podzielić na dwie kategorie:
miłośników zwierząt i osoby poszkodowane przez los."
Oscar Wilde

Bezdomnych zwierząt w potrzebie jest mnóstwo, a wielu z nas - ludzi dobrej woli często zastanawia się, w jaki sposób można im pomóc.
Dzieci z grupy VI wzięły udział w akcji „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę”. Nasze pociechy i ich rodzice stanęli na wysokości zadania - wrażliwi na los bezdomnych zwierząt zbierali dla nich karmę, kocie i psie przysmaki, koce i zabawki.
Akcja miała na celu nie tylko niesienie konkretnej pomocy, ale również rozwijanie u dzieci odpowiedzialności, wrażliwości, oraz opiekuńczości wobec zwierząt. Chcielibyśmy, aby nasze przedszkolaki również w dorosłym życiu, potrafiły nieść pomoc innym, a w szczególności tym słabszym i potrzebującym. Dzięki takim akcjom już od najmłodszych lat uczą się pozytywnych postaw wobec otaczającego ich środowiska.
Za wspólną akcję jeszcze raz serdecznie dziękujemy dzieciakom i rodzicom, i mamy nadzieję, że pomoc zwierzakom na stałe zostanie wpisana w kalendarz naszych przedszkolnych imprez!

Marzena Wacowska, Renata Czekajło