Tajemnice Świata Teatru- wizyta gr. III w CK Muza

W dniu 31.01.2018 grupa III wraz z paniami wzięła udział w warsztatach teatralnych w "Muzie". Przedszkolaki poznały zasad pracy obsługi technicznej teatru, zasad poruszania się na scenie oraz obsługę kina. Dowiedziały się jak nazywają się poszczególne elementy sceny, scenografii oraz obsługi technicznej. Zwiedziły zakamarki lubińskiej sceny takie jak kulisy, garderoby, pomieszczenie, w którym pracuje dźwiękowiec oraz oświetleniowiec. Dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi aktorzy podczas szalonych tańców na scenie. Poznały nowe, trudne słowa takie jak: inspicjent, sufler, jawajka. Atmosfera była iście tajemnicza (za sprawą przyciemnionego światła oraz spokojnej muzyki) ale bardzo sprzyjająca poznawaniu nowego otoczenia. Przedszkolaki długo opowiadały o tym, co zobaczyły podczas warsztatów. Do "Muzy" na pewno powrócimy niebawem na kolejne, interesujące zajęcia.

Paulina Kląskała
Beata Wysoczańska