Światowy Dzień Misia w grupach starszych

NA LATA DZIECIĘCE
PRZYTULAJ MISIA
I BIERZ GO NA RĘCE

Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Moda na misie nie przemija, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!"
W piątek, 25 listopada dzieci z najstarszych grup wzięły udział w „Misiowym ”, spotkaniu”, by w ten sposób uczcić kolejną rocznicę urodzin Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, zielone. A każdy był piękny i wyjątkowy.
Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy; poznały misie mieszkające w różnych krajach całego świata, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy misiowych piosenkach.
Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawiła dzieciom możliwość zaprezentowania swojego misia kolegom i okazja do zabawy z pluszakiem.
Małgorzata Dąbrowska
Renata Czekajło