Super Gość w gr. IV

Dzień 5 grudnia był dla dzieci z grupy IV bardzo udany. Odwiedził je prawdziwy Górnik. Miał na sobie galowy mundur- czako z czarnym pióropuszem, kurtkę ze złotymi guzikami oraz spodnie z lampasem. Ten strój bardzo się dzieciom podobał ! Na dodatek wspaniały Gość snuł ciekawe opowieści o trudnej pracy górników i realiach Podziemnego Świata. Okazało się, że był On także członkiem górniczej orkiestry. Zaśpiewał przy wtórze gitary kilka górniczych piosenek i zagrał na harmonijce ustnej. Dzieci wykorzystały niezwykłą okazję do zabawy- tańczyły i śpiewały razem z Górnikiem. Zrewanżowały się Gościowi własną artystyczną prezentacją- zaśpiewały piosenkę "W kopalni" i recytowały wiersz, pt."Lubińskie złoto". Satysfakcja ze spotkania była więc obopólna i wypełniona dobrą zabawą. W podziękowaniu za przyjęcie zaproszenia i ciekawie spędzony czas dzieci wręczyły Gościowi rysowane węglem prace plastyczne. To był naprawdę udany dzień!