Stymulacja aktywności werbalnej w gr. IV

„UWIERZ W SIEBIE”
W dniach 23.10.- 17.11.17r. przedszkolaki z grupy IV wzięły udział w miesięcznym programie stymulującym aktywność werbalną dzieci
pt.: „Uwierz w siebie”. Cykl zajęć oparty na scenariuszach bajkoterapeutycznych pozwolił stworzyć warunki do naturalnej ekspresji słownej, umożliwił rozwinięcie myślenia wyobrażeniowego. Dzięki ćwiczeniom, kształtowała się u dzieci umiejętność mówienia o emocjach. Głównym założeniem programu było podniesienie poziomu wiary w siebie oraz własne możliwości. Przedszkolaki bardzo chętnie uczestniczyły we wszystkich inicjowanych zabawach, wypowiadały się na forum grupy, mówiąc o swoich przeżyciach, doskonale radziły sobie również podczas nauki inscenizacji „Domeczek” z pedagogiki zabawy KLANZA.