Sprzątanie Świata gr. IV i V

Miesiąc wrzesień jest okazją do szczególnego zamanifestowania ekologicznych postaw. Odbywa się w tym terminie ogólnoświatowa akcja SPRZĄTANIE ŚWIATA.
W tym roku, w naszym przedszkolu akcja przebiegała pod nazwą „Nie ma śmieci, są odpady.” Przedszkolaki wraz z wychowawcami wzięły udział w "wielkim sprzątaniu". Wszyscy uczestnicy akcji otrzymali plastikowe worki na śmieci i ochronne rękawiczki, by z zaangażowaniem pomagać naszej planecie Ziemi. Akcja edukacyjna, miała na celu kształcenie świadomości ekologicznej, zachęcenie dzieci i mieszkańców osiedla do dbania o środowisko przyrodnicze, segregacji odpadów. Mamy nadzieję, że nasi podopieczni zawsze będą pamiętać o promowanych w przedszkolu postawach proekologicznych oraz dbać o naszą piękną, wspólną planetę przez całe życie.