Sekrety ula - zajęcia edukacyjne gr. III

O tym jak ważne w życiu człowiek są pszczoły wie każdy przedszkolak. Grupa III udała się więc do Centrum Edukacji Przyrodniczej aby dowiedzieć się więcej na temat tych niesamowicie pożytecznych owadów. Od progu wejścia do budynku CEP na dzieci czekało ogromne zdjęcie pszczoły (zajęcia początkowo miały odbywać się przy lubińskich ulach jednak z powodu złych warunków atmosferycznych zdecydowałyśmy aby przenieść je do ocieplanego budynku). Pani rozpoczęła swój wykład od opowiadania o życiu i zwyczajach pszczół, o tym jak zbierają pyłek, czym się żywią, a co produkują, jak spędzają zimę oraz chyba najważniejsze-czym różni się pszczoła od osy. Dzieci poznały budowę ula oraz zadania jakie przypadają poszczególnym pszczołom (robotnice, trutnie, królowa). Na zakończenie dzieci mogły dotknąć i przede wszystkim powąchać świeczkę zrobioną z wosku pszczelego oraz wykonały pracę plastyczną - plaster miodu.

Paulina Kląskała
Beata Wysoczańska