Piosenki dla przedszkolaków

Jedną z form aktywności wspomagających prawidłowy rozwój dzieci w wieku przedszkolnym jest aktywność artystyczna. Polega ona na  słuchaniu muzyki, uczestniczeniu w zabawach muzyczno-ruchowych, grze na instrumentach,  tańcach i śpiewaniu piosenek. Dzięki  piosenkom dzieci uczą się poczucia rytmu oraz  zdobywają wiedzę na temat otaczającej je rzeczywistości społecznej i przyrodniczej. Zauważają  zmiany w przyrodzie związane z porami roku, poznają tradycje świąteczne, uroczystości rodzinne i przedszkolne. W związku z tym, postanowiłam zachęcić rodziców do wspólnego śpiewania z dziećmi, umieszczając piosenki na stronie naszego przedszkola.

Życzę miło spędzonych chwil  podczas wspólnego śpiewania.

Kornelia Szmidt