Pasowanie na przedszkolaka gr. I

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Ślubowania nadszedł już czas
Pierwszy egzamin na przedszkolaka zdasz.
Rodzice nasi są tutaj z nami,
żeby egzamin był dobrze zdany.
Nasza Pani dyrektor spogląda szczerze,
Dobrze tutaj będzie teraz już w to wierzę!
I Pani do nas dziś puszcza oko, nie ma się co martwić,
W przedszkolu będzie „spoko”!

Wśród różnych myśli o przedszkolu istnieje również takie sformułowanie „Uniwersytet zaczyna się w przedszkolu”. Na ile jest ono prawdziwe chyba nikogo nie trzeba o tym przekonywać. W bieżącym roku szkolnym 2017/2018 „rok akademicki” w Przedszkolu Miejskim nr 13 w Lubinie rozpoczęło 25 dzieci w grupie najmłodszej - wszyscy po raz pierwszy przekroczyli progi przedszkola. Jak zwykle „początki nie są łatwe”, więc
i maluszki w pierwszych tygodniach w przedszkolu musiały zmagać się z różnymi trudnościami. Trzeba było przystosować się do nowych warunków, gdzie nie było na każde zawołanie mamy, taty i samemu należało zmagać się z sytuacjami dnia codziennego. Trzeba było zaakceptować rówieśników, którzy mają takie same prawa.
W dniu 19 października 2017 r. odbyło się pasowanie na przedszkolaka. Wysoka frekwencja maluchów, w obstawie swoich najbliższych, świadczyła o ważności tego święta. Dzieci w galowych strojach, w pięknej scenerii wygłaszały wiersze, śpiewały piosenki o samodzielności i o życiu przedszkolnym. I w końcu pani dyrektor, za pomocą „zaczarowanego ołówka”, dokonała pasowania na przedszkolaka. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, kolorowanki i „rogi obfitości” wypełnione słodyczami.
Marzena Wacowska