O Bystrzaku co warzyw nie jadł - przedstawienie w grupie VI

„O BYSTRZAKU, CO NIE MYŁ WARZYW” – przedstawienie teatralne w wykonaniu Teatru Lalek ELF w Legnicy

We wtorek, 18 pazdziernika, dzieci z grupy VI odwiedziły Bibliotekę Miejską, gdzie miały przyjemność obejrzeć przedstawienie kukiełkowe „O Bystrzaku, który nie mył warzyw”. Przedszkolaki, towarzysząc Bystrzaczkowi podczas jego wędrówki, przeżywały jego radości, smutki, strach oraz szczęście. Razem z nim cieszyły się, gdy rozwiązywał przygotowane przez czarownika bardzo trudne zadania. Nastrój przedstawienia przez cały czas podkreślała muzyka.
Dzięki zawartym w przedstawieniu treściach dzieci mogły przypomnieć sobie, jak ważne jest mycie rąk oraz warzyw przed każdym jedzeniem. Bohaterowie przedstawienia w sposób humorystyczny i wesoły przekazywali przedszkolakom wiedzę o zasadach higieny oraz zachęcali do dbania o czystość.
Już teraz czekamy na kolejną wyprawę w krainę bajek.

Renata Czekajło, Marzena Wacowska