Master Chef - przedszkolny konkurs kulinarny


W naszym przedszkolu po raz pierwszy odbył się konkurs MasterChef Junior, podczas którego cztery najstarsze grupy miały okazję nabyć nowe doświadczenia kulinarne w przyjaznej atmosferze.
Imprezę poprzedziło zwycięske przedstawienie teatralne (w konkursie "Wnuczku zadbaj o bezpieczeństwo swoich dziadków" zorganizowanym przez Komendę Policji i Dom Seniora), pt. "Stefa i Józio w opałach"
Sam turniej składał się z trzech konkurencji. Początkowo reprezentanci grup zaprezentowali wszystkim swoje oryginalne czapki kucharskie, w których wyglądali jak prawdziwi kucharze. Znakomicie poradzili sobie z quizem, podając prawidłowe odpowiedzi na pytania dotyczące warzyw i owoców. Ostatnia konkurencja była dla naszych małych kucharzy nie lada wyzwaniem, musieli bowiem przygotować piękne, zdrowe i smaczne kanapki. Dzięki skupieniu i współpracy każda z grup poradziła sobie znakomicie! Jury po degustacji przyznało wszystkim zespołom maksymalną ilość punktów.
W przerwie, kiedy jury odbyło się na naradę, wystąpił zespół z przedszkolnego koła teatralnego prezentując skecz "Kubek i szczotka", podkreślający korelację zdrowotną między właściwym odżywianiem i koniecznością systematycznych zabiegów higienicznych.

NAGRODY OTRZYMALI:
Oliwier Lisowski, Hugo Wochniak, Stanisław Chmiel – grupa III
Karolina Kosobucka, Grzegorz Bolek, Hubert Pakuła – grupa IV
Oliwia Knapik, Lena Repeła, Maciej Skóra – grupa V
Zofia Sobczyk, Paweł Niklasz, Krystian Knysak – grupa VI
Sponsorem nagród było Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Lubinie.
GRATULUJEMY! 