Lekcja biblioteczna gr. IV

W piątek 19. 05. grupa IV wzięła udział w edukacyjnej wycieczce do Multimedialnej Biblioteki "Łącznik" przy ul. Odrodzenia. Bardzo miła pani bibliotekarka przeczytała dzieciom legendę o Smoku Wawelskim, co dało początek licznym zabawom: układaniu obrazków związanych z bajką w porządku chronologicznym, wcielanie się w role dziennikarza, któremu Smok udzielał wywiadu, konstruowanie postaci z wieloelementowych układanek, itp.
Później dzieci zwiedziły bibliotekę, gdzie nie było ani jednej książki !!! Filmy, płyty i audiobooki wypełniające regały zapewniają dobrą zabawę każdemu szukającemu rozywki lub wiedzy.
Dzieci uznały wycieczkę za bardzo udaną i obiecały, że pojawią sie w bibliotece z rodzicami- chcą korzystać z jej bogatych zasobów.