Konkurs wiedzy o bezpieczeństwie W gr. V i VI

W dniu 27.01.2017 r. w naszym przedszkolu odbył się konkurs wiedzy o bezpieczeństwie pod hasłem . „Uczę się bezpiecznie żyć”
W konkursie wzięły udział dzieci z grupy V i VI.
Głównym celem konkursu było:
- utrwalenie wiedzy dotyczącej znajomości podstawowych zasad ruchu drogowego;
- sprawdzenie wiedzy z zakresu bezpiecznego poruszania się po drogach i odpowiedniego zachowania się w różnych sytuacjach;
 - zachęcenie do udziału w zabawach na zasadzie rywalizacji;
- rozwijanie umiejętności efektywnego współdziałania w grupie;
Dzieci brały udział w kilku konkurencjach: rozwiązywały zagadki i odpowiadały na pytania w formie quizu o bezpieczeństwie w domu, na podwórku i na ulicy, segregowały przedmioty na bezpieczne i niebezpieczne do zabawy, wskazywały jak zachowają się i kogo zawiadomią w różnych niebezpiecznych sytuacjach, dobierały numery alarmowe do odpowiednich pojazdów specjalnych i postaci (strażaka, policjanta, ratownika medycznego), układały z puzzli znaki drogowe. Podczas zabaw ruchowych układały „zebrę” z pasów na czas oraz reagowały ruchem na zmianę świateł w sygnalizatorze. Na zakończenie dzieci zaśpiewały piosenkę pt. „Kolorowe światła”.
Dzieci sprawnie pokonały wszystkie konkurencje, wykazały się wysoką znajomością przepisów ruchu drogowego, a także wiedzą o zasadach bezpieczeństwa podczas zabaw w domu, w przedszkolu i na placu zabaw. Doskonale znają numery alarmowe i wiedzą w jakich sytuacjach należy z nich korzystać.

Marzena Wacowska
Małgorzata Dąbrowska