Konkurs Teatru Jednego Aktora „Witajcie w naszej bajce”.

W Młodzieżowym Domu Kultury odbył się 9 lutego Konkurs Teatru Jednego Aktora „Witajcie w naszej bajce”. Dzieci rywalizowały ze sobą w dwóch kategoriach wiekowych: przedszkoli i szkół podstawowych. Na widowni zasiadała liczna publiczność, która nagradzała występujących brawami i aplauzem. Przedszkole nr 13 reprezentowało czworo dzieci przygotowanych przez p. Annę Janich. Konkurs przyniósł ogromny sukces członkom Przedszkolnego Koła Teatralnego z naszej placówki.
Wygrała go Ola Iwanów, która wystąpiła z inscenizacją wiersza A. Frączek pt.”Jajo”, urzekając publiczność oraz jury scenicznym przygotowaniem i ekspresyjną interpretacją prezentowanego utworu. Wyróżnienia zdobyły: Pola Pietruszewska (wiersz J. Brzechwy „Dwie gaduły”) oraz Patrycja Makowska (wiersz H. Niewiadomska „Grzebień”). Dziewczynki zdobyły dyplomy i nagrody rzeczowe. Swój talent aktorski zaprezentowała także Laura Oblej (wiersz H. Niewiadomskiej „Kaloryfer”). Sukces reprezentacji naszego przedszkola nie byłby możliwy bez znaczącej pomocy p. Katarzyny Stępień i pracowników obsługi: konserwator p. Tadeusz przygotował rekwizyty, a p. Agnieszka wspaniały strój do spektaklu „Jajo”. Wszystkim, którzy zapracowali na sukces dzieci serdecznie dziękuję !
Anna Janich