Ja też będę strażakiem gr.I

Kiedy już będę - o, taki! –
po latach wielu, gdy szkołę skończę,
to jak mój tato będę strażakiem,
by móc ratować domy płonące.
Tak jak mój tato będę odważny,
zwinny i szybki, jak tylko można!
Bo szybko musi biec strażak każdy,
kiedy usłyszy wołanie: "Pożar!!!"
I na ratunek tak jak mój tato
pobiegnę pierwszy, by ogień gasić.
Będę strażakiem po kilku latach,
kiedy już będę większy i starszy.

Dzięki uprzejmości pana Grzegorza Repeły, taty Hani, dzieci z naszej grupy miały możliwość poznać trudny zawód strażaka. Maluchy aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Uważnie słuchały o niebezpiecznej pracy strażaka i chętnie odpowiadały na zadawane pytania oraz same zadawały pytania. Dzieci z wielką radością chciały przymierzyć ubiór strażaka, hełm, aby poczuć się choć przez chwilę strażakiem.
Wrażenia jakich dostarczył nam pan strażak na długo pozostaną w naszej pamięci. Z całego serca dziękujemy tatusiowi Hani za przybycie i poświęcenie nam swojego cennego czasu.
Dzięki takim spotkaniom dzieci poznają ciężką i odpowiedzialną pracę strażaka, wiedzą jak dbać o własne i innych bezpieczeństwo, szanują trudną pracę innych ludzi, kształtują odpowiednie zachowania w trudnych sytuacjach, zaznajamiają się z sytuacjami, w których powinny korzystać z numerów alarmowych.

Marzena Wacowska