Fascynujący świat dinozaurów - warsztaty VI gr.

ZAJĘCIA EDUKACYJNE – FASCYNUJĄCY ŚWIAT DINOZAURÓW

Grupa VI wzięła udział z zajęciach edukacyjnych poświęconych dinozaurom. W trakcie zajęć dzieci poznały tajemniczą krainę, jaką była Ziemia, kiedy jeszcze żyły dinozaury. Dowiedziały się co oznacza słowo „dinozaur” oraz czym różniły się dinozaury mięsożerne od roślinożernych. Przedszkolaki poznały środowisko życia dinozaurów i ich przystosowania m.in. do pobierania pokarmu. Potrafią wymienić cechy „gadzie” obecne u dinozaurów oraz posiadają umiejętność odróżniania poszczególnych gatunków dinozaurów. Starszaki dowiedziały się również w jaki sposób paleontolodzy odkrywają nieznany wcześniej świat podczas wykopalisk. Wszystkie dzieci wykazały się ogromną wiedzą na temat wymarłych, ale bez wątpienia fascynujących stworzeń.
Marzena Wacowska