Dzień Świętego Walentego w gr. III

Walentynki to święto zakochany i choć przedszkolaki maja jeszcze czas na pierwsze zakochanie jak co roku pragniemy aby poznały one znaczenie tego święta. Dnia 14.02.2018 roku w naszym przedszkolu odbyły się Walentynki. Nie było to jednak zwyczajne świętowanie a doskonała okazja do tego aby porozmawiać na temat np. budowy mięśnia sercowego. Dzieci odpowiadały sobie na pytanie jak na prawdę wyglada serce i poznały jego budowę oraz słuchały jak ono bije. Oprócz tego dowiedziały się kim był św. Walenty i dlaczego został patronem zakochanych oraz skąd wzięły się walentynkowe zwyczaje. Poza opowiadaniem o miłości i przyjaźni, o tym, kogo kochamy i jak postępuje się wobec tych, których kochamy przedszkolaki tańcowały przy piosenkach o tym silnym uczuciu oraz integrowały się przy wspólnych zabawach. Na koniec tego miłego dnia dzieci wykonały pracę plastyczna – "Paluszkowe Serduszka" przy pomocy własnych palców maczanych w farbie oraz zjadły swoją słodką "walentynkę" czyli cukierki.

Paulina Kląskała