Dzień Górnika 2016

Dla Górnika słonecznik koniecznie, niech pod ziemią mu będzie słoneczniej!
Przedszkolaki z grup I, II oraz III świętowały dziś Dzień Górnika. Pięknie przywitały przybyłych gości. Zaskoczyły wszystkich wiedzą na temat pracy górników w kopalni, doceniając ich trud i wysiłek. Były zachwycone galowym mundurem górniczym oraz czako, tradycyjną czapką górniczą. Nie zabrakło wierszy, piosenek oraz pokazów tanecznych, które panowie górnicy oklaskiwali z radością. Po zakończeniu części artystycznej, przyszła kolej na sprawdzenie, czy goście są naprawdę silni i sprawni, musieli więc wykonać kilka zadań. Skakali przez szarfę, dmuchali balony na czas, tańczyli wokół krzesełek. Wszystkie konkurencje wykonali znakomicie, rysując uśmiech na dziecięcych twarzach. Na koniec w podziękowaniu przedszkolaki wręczyły górnikom własnoręcznie wykonane laurki z życzeniami oraz zaprosiły do pamiątkowego zdjęcia.

Katarzyna Czukiewska