Dzień dziewczynek w gr.II

UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA DZIEWCZYNEK

Dzieci z naszego przedszkola wiedzą jak ważne jest Święto Kobiet, Dziewczynek. To nie tylko uroczystość dorosłych kobiet ,to także święto koleżanek z grupy. W tym dniu wszyscy zebrali się w kole. Chłopcy z uśmiechem na twarzach pokazali swoje umiejętności aktorskie. Dzieci niesamowicie odegrały swoje role i były zadowolone. Zabawny i ciekawy repertuar pokazał ekspresję występujących, ich kreatywność. Przeważały tańce nowoczesne jak i ludowe a także różnego rodzaju pląsy. Chłopcy wręczyli swoim koleżankom z grupy niespodzianki .
Poprzez odpowiednio zaaranżowane przedstawienie dzieci mogły obcować ze sztuką, przeżywać i wyrażać doznania estetyczne i emocjonalne. Wprowadzono je jako istoty społeczne w świat ludzi i stworzonej przez wieki kultury, obyczajowości, tradycji, norm i zwyczajów.

MGR BEATA WYSOCZAŃSKA