Dzień Dinozaura w gr. młodszych

26 lutego 2018 w grupie II odbył się Dzień Dinozaura. Była to wspaniała okazja do podsumowania tygodnia poświęconego prehistorycznym zwierzętom. Z tej okazji postanowiliśmy zbudować wulkan, który podczas chemicznego eksperymentu w efektowny i w pełni bezpieczny sposób zasymulował wybuchł wulkanu i tym samym przybliżył dzieciom jedną z teorii wyginięcia dinozaurów.
W miniony piątek dzieci wraz z panią "ulepiły" z masy solnej wulkan, który następnie pomalowały – była to również okazja do poćwiczenia małych rączek 4latków.
W poniedziałek zuchy zaprosiły do swojej sali maluchy aby razem pooglądać niesamowite zjawisko i tak oto dzięki sodzie, octowi i odrobinie czerwonej farby powstała lawa wulkaniczna, która zalała nasze dinozaury i tym samym spowodowała masowe "wyginięcie" plastikowych dinozaurów.
Dzieci były zachwycone co dało się zauważyć po ich minach. Wydarzeniu towarzyszyła również zrekonstruowana muzyka prehistoryczna.
Na koniec obchodów Dnia Dinozaura wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.
Były to pierwsze zajęcia rozpoczynające cykl zajęć chemicznych dla dzieci w naszym przedszkolu. Dzięki takim tematom, przy pomocy efektownych wizualnie reakcji chemicznych, najczęściej przy użyciu na co dzień spotykanych składników dzieci poprzez zabawę i proste eksperymenty mogą odrobinę lepiej zrozumieć złożone reakcje zachodzące w otaczającym nas świecie.

Paulina Kląskała
Kornelia Szmidt