Dary jesieni - bal w grupach VI, V i VI

DARY JESIENI – uroczystość przedszkolna – 08.11.2016

Kiedy pod drzewami pełno liści, a za oknem szaruga, wszyscy wiedzą, że jesień rozgościła się na dobre. Gdzie podczas deszczu ukrywają się zwierzęta? Czy szykują się do zimowego snu?
8 listopada 2016 r. przedszkolaki z grupy VI zaprosiły do siebie młodsze dzieci, aby razem bawić się podczas jesiennego święta Dary Jesieni.
Przedszkolaki tego dnia miały okazję poszerzyć wiadomości na temat środowiska naturalnego zwierząt mieszkających w naszych lasach, ich sposobu poruszania się, odżywiania oraz tego, w jaki sposób przygotowują się do zimy. Poznały wiele ciekawostek z ich życia.
Wysłuchały również opowiadania E. Szelburg Zarembiny „O jabłuszku i ogrodowym ludku”. Na dekoracji odnajdywały bohatera opowiadania – zielone jabłuszko oraz inne owoce, które przynosi nam jesień do sadu.
Tego dnia, wszystkie dzieci ubrane były na pomarańczowo, a na ich głowach widniały wesołe emblematy jeżyków i wiewiórek.
Były zabawy i gry zręcznościowe z wykorzystaniem owoców i warzyw np.: "Kelnerzy", "Taśmociąg", "Rzuty do wiadra". Rozwiązywaliśmy zagadki, rozmawialiśmy o tym, co można przygotować z warzyw i owoców. Dzieci uczestniczyły w zabawach logopedycznych - „Mały jeż, śmieszny zwierz”, tańcach i pląsach – „Wiewióreczki”, „Kolczasty jeż”, „Sałatka owocowa”, „Jeżyk”; usprawniały motorykę małą – „Norka dla jeżyka”, obejrzały przedstawienie w wykonaniu swoich kolegów „Dary jesieni”, a także kształtowały umiejętności matematyczne – „Kołysanka dla jeża”, „Warzywna układanka”.
To był udany, wesoły i kolorowy dzień mimo szarugi za oknami.

Renata Czekajło, Marzena Wacowska