Cała Polska Czyta Dzieciom - spotkanie w gr. VI

W ramach akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom” przez cały tydzień zaproszeni goście czytali dzieciom książki. Uczniowie szkoły sportowej czytali swoje ulubione wiersze i bajki z dzieciństwa np.: "Pan Hilary”, "Kubuś Puchatek”, "Słoń Trąbalski”, "Lokomotywa”, "Kopciuszek”, "Trzy świnki”, "Koziołek Matołek” itp. Nauczyciele, rodzice i pracownicy szkoły wybierali ulubione książeczki ze swojego lub swoich dzieci dzieciństwa lub bajki z morałem. Nasze przedszkolaki były oczarowane.
Projekt „Poczytaj mi, przyjacielu” ma przede wszystkim wspierać rozwój dzieci. Głośne czytanie przedszkolakom rozwija ich wyobraźnię, pamięć, pomysłowość, wzbudza w nich ciekawość świata i uczy wartości moralnych. Buduje emocjonalne więzi między czytającymi a słuchającymi, a młodzi „lektorzy” stają się dla dzieci przewodnikami i przyjaciółmi. Kształtuje się również nawyk czytania książek.
Po czytaniu książek odbył się konkurs wiedzy o bohaterach dziecięcych utworów. Przedszkolaki bezbłędnie rozwiązywały zagadki słowne, dotykowe i obrazkowe dotyczące swoich ulubieńców.
Wszystkie spotkania przebiegały w bardzo miłej i bajkowej atmosferze, a za przygotowanie uczniów na spotkanie i odwiedziny bardzo serdecznie dziękujemy pani Monice Klemaszewskiej. Dziękujemy również wszystkim czytającym gościom, pani Agatce i pani Krysi.

Marzena Wacowska