11 listopada - śpiewanie pieśni patriotycznych

Dnia 11 listopada 2017 roku dzieci z naszego przedszkola wraz z paniami i rodzicami spotkały się w hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie aby wspólnie świętować Dzień Niepodległości poprzez śpiewanie pieśni patriotycznych. Do tego występu dzieci szykowały się od tygodni.
Przedszkolaki do zaprezentowania miały trzy utwory: „Przybyli ułani pod okienko”, „Płynie Wisła płynie” i „Warczą karabiny”. Piosenki choć wymagające szybko wpadły przedszkolakom w ucho dzięki czemu nie miały żadnego problemu z ich wykonaniem przed szeroką publicznością.
Ponadto Przedszkole Nr 13 posiada w swoich zbiorach wspaniałą, szeroka gamę strojów dziecięcych niemal na każdą okazję. Nie mogliśmy nie wykorzystać tego przy zbliżających się obchodach odzyskania niepodległości przez Polskę dlatego przedszkolaki zaprezentowały się w pełnej gali, strojach ułanów i szlachty. Dzięki temu dzieci czuły się wyjątkowo i z pełnym zaangażowaniem i dumą brały udział w obchodach Dnia Niepodległości.
Tak liczna gromada małych, rozśpiewanych dzieci była powodem nie lada wzruszenia dla dumnych rodziców i niekrytej satysfakcji dla pań wychowawczyń oraz całej widowni zgromadzonej na hali.